Tabletki poronne: pytania – odpowiedzi

tabletki poronne, tabletki wczesnoporonne, pigułki poronne, leki poronne, tabletki poronne allegro, tabletki poronne kup, tabletki poronne sprzedam, zestaw poronny, aborcja, aborcja farmakologiczna

Tabletki wczesnoporonne: pytania – odpowiedzi

W tym wpisie odpowiadamy na Wasze pytania, które zadaliście drogą mailową na temat tabletek poronnych. Jest to początek serii, będziemy ciągle uzupełniać o Wasze nowe pytania ten dział. Dzięki czemu wraz z Waszą pomocą stworzymy prawdziwe kompendium wiedzy na temat tabletek poronnych oraz całego procesu kuracji aborcji farmakologicznej.

Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie zadaj je w komentarzu bądź wyślij nam wiadomość prywatną odpowiemy zarówno Tobie jak i postaramy dodać się to pytanie do poniższej listy wraz z odpowiedzią popartą wiedzą naukową.

Pamiętaj nigdy nie udzielimy informacji na temat kto zadał takie pytanie. W związku z czym możesz czuć się bezpiecznie. Wiemy jakim obciążeniem psychicznym, fizycznym i finansowym jest przejście przez kurację tabletkami poronnymi.

1.Co to są tabletki poronne?

Tabletki poronne inaczej zwane tabletkami wczesnoporonnymi to kombinacja przeważnie dwóch leków: Mifepristone i Misoprostolu.
Ich zadaniem jest wywołanie poronienia, przypominającego naturalne poronienie. Jeśli są prawidłowo stosowane są nie do wykrycia.
Aborcja farmakologiczna (tabletki wczesnoporonne) to metoda usuwania ciąży zatwierdzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

2. Jakie są skutki stosowania tabletek poronnych / wczesnoporonnych (tabletki poronne skutki)

Skutki uboczne jakie mogą wystąpić podczas zabiegu aborcji farmakologicznej, zaliczamy do nich:

 • wymioty,
 • biegunkę,
 • dreszcze,
 • podwyższoną temperaturę (gorączka),
 • rozkojarzenie,
 • rozdrażnienie.

Powyższe skutki są zaliczane do skutków ubocznych stosowania tabletek poronnych, natomiast prawidłowymi skutkami aborcji medycznej są:

 • ból wywołany przez skurcze macicy,
 • intensywne skurcze macicy,
 • krwawienia i plamienia wraz z wystąpieniem wylewów tkanki oraz skrzepów.

Jeśli któryś ze skutków ubocznych trwa dłużej niż 24 godziny powinnaś udać się na konsultację do najbliższego lekarza rodzinnego albo punktu pierwszej pomocy.

3. Jakie objawy daje Mifepristone?

Mifepristone u większości kobiet nie daje, żadnych objawów ani skutków ubocznych. Czas działania tabletki Mifepristone to około 72h. Jej głównym zadaniem jest zatrzymanie procesu produkcji progesteronu. Hormonu odpowiedzialnego za utrzymanie ciąży.

4. Jakie objawy daje Misoprostol?

Tabletki poronne zawierające Misoprostol przeważnie działają maksymalnie do kilku godzin od przyjęcia. Głównym źródłem wszelkiego rodzaju skutków ubocznych tabletek wczesnoporonnych jest Misoprostol, który wywołuje:

 • biegunkę,
 • silne krwawienie,
 • skurcze macicy,
 • gorączkę,
 • ból podczas poronienia,
 • wymioty.

5. Jak działają tabletki poronne?

Tabletki poronne inaczej nazywane tabletki wczesnoporonne mają za zadanie w pierwszej kolejności wstrzymać produkcję progesteronu za to jest odpowiedzialna tabletka Mifepristone, natomiast tabletki Misoprostol powodują wywołanie skurczy macicy w celu wydalenia pozostałości po ciąży – obumarłej tkanki.

6. Jakie polecane są tabletki poronne?

Jeśli chodzi po polecane zestawy tabletek to z naszych obserwacji, które są poparte wiedzą medyczną wynika, że najskuteczniejsze tabletki poronne to kombinacja leków Mifepristone i Misoprostol. Zestawy mogą się składać z 1 tabletki zawierającej Mifepristone i 8 tabletek zawierających Misoprostol bądź zestaw poronny składający się z 1 tabletki Mifepristone i 4 tabletek Misoprostolu.
Najbardziej polecanym przez nas zestawem tabletek poronnych jest kombinacja leków 1+8.

7. Tabletki poronne, a kolejna ciąża?

Jeśli martwisz się, że po użyciu tabletek poronnych będziesz miała problemy z ponownym zajściem w ciążę są to obawy nad wyrost. Po zastosowani tabletek poronnych będziesz mogła zajść w kolejną ciążę. Tabletki nie wpływają na Twoją płodność. Jest to najbardziej bezpieczna metoda usuwania ciąży. Została zatwierdzona przez WHO.

8. Czy podczas używania tabletek poronnych mogę pić alkohol (tabletki poronne a alkohol)?

Pod żadnym pozorem, podczas kuracji tabletkami poronnymi nie powinnaś spożywać alkoholu. Alkohol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych co może doprowadzić do bardzo obfitych krwawień oraz może zakłócić osąd aktualnej sytuacji przez co możesz nie zauważyć niepokojących skutków ubocznych, które mogą wymagać interwencji.

9. Tabletki poronne, a ciąża pozamaciczna?

Należy zwrócić szczególną uwagę przed użyciem tabletek wczesnoporonnych czy ciąża nie jest ciążą pozamaciczną. Jeśli tak zostanie wykryta NIE MOŻNA ZASTOSOWAĆ TABLETEK PORONNYCH. Dlatego tak ważną rzeczą jest aby przed podjęciem kuracji tabletkami wczesnoporonnymi udać się do ginekologa w celu potwierdzenia czy jest się faktycznie w ciąży oraz czy ciąży nie towarzyszą komplikacje takie jak na przykład ciąża pozamaciczna.

10. Czy tabletki poronne mogą zostać wykryte podczas badania histopatologicznego? (tabletki poronne a badanie histopatologiczne)

Badanie histopatologiczne jest badaniem mikroskopowym polegającym na badaniu w przypadku poronienia tkanki (pozostałości po ciąży) wyłyżeczkowanej z jamy macicy. Takie badanie nie ma możliwości wykrycia stosowania środków poronnych (tabletek poronnych).

11. Gdzie kupię tabletki poronne bez recepty?

W naszym kraju nie kupisz tabletek poronnych bez recepty. Jedyną opcją jest kupienie tabletek wczesnoporonnych w aptekach internetowych lub sklepach online z tabletkami poronnymi. Polecanym sklepem, który został przez nas zweryfikowany jest https://zestawporonny.pl

12. Co zrobić jeśli zażyłam tabletki poronne ale brak krwawienia.

W takiej sytuacji mogłaś zostać oszukana. Mogły to nie być tabletki poronne lecz zwykłe witaminy. Jeśli jednak jesteś pewna, że były to oryginalne tabletki poronne, powinnaś udać się jak najszybciej do ginekologa w celu upewnienia, że dalej jesteś w ciąży. Często we wczesnej ciąży krwawienie może być bardzo niewielkie, przez co mogłaś nawet go nie zauważyć.

13. Czy dostanę tabletki poronne w aptece?

W Polsce możesz dostać tylko dwa lekarstwa zawierające Misoprostol. Oczywiście musisz posiadać receptę na te leki. Leki te to Arthrotec, Arthrotec Forte oraz Cytotec. Leki nie są refundowane.

14. Ile kosztują tabletki poronne w polskiej aptece – posiadam receptę.

Jeśli posiadasz receptę na “tabletki poronne” – leki na wrzody bądź stawy. Cena w aptece tych tabletek zaczyna się od 50 zł Jeśli chodzi o Arthrotec. W przypadku Cytotecu jest to koszt około 300-400 zł.

15. Tabletki poronne czy zabieg chirurgiczny?

Jeśli jesteś w ciąży do 9 tygodnia zalecą metodą aborcji są tabletki poronne, jest to bardzo bezpieczna metoda. Tabletki poronne Mifepristone i Misoprostol zostały wpisane na listę WHO – Światowej Organizacji Zdrowia. Zabieg chirurgiczny jest wskazany w bardziej zaawansowanej ciąży – powyżej 12-16 tygodnia. Ponad to zabieg chirurgiczny może uszkodzić ścianki macicy co może powodować problemy w późniejszym zajściu w ciąże.

16. Tabletki poronne sklep?

Jedynym jak do tej pory sprawdzonym przez na sklepem oferującym tabletki poronne jest ten sklep – http://zestawporonny.pl

17. Tabletki poronne do ilu tygodni stosować?

Tabletki wczesnoporonne stosuje się zazwyczaj do 9 tygodnia ciąży w tym terminie dają skuteczność na poziomie 98% oczywiście mówimy tutaj o zestawie poronnym składającym się z tabletki Mifepristone oraz tabletek Misoprostolu, coraz częściej badania wskazują, że można tabletki poronne stosować do maksymalnie do 12 tygodnia – lecz w tym przypadku skuteczność może być mniejsza oraz skutki uboczne mogą być bardziej intensywne.

Udostępnij:

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading