Zapewne słyszałaś, że tabletki poronne można kupić w aptece bądź na allegro, ale czy wiesz jak to zrobić i czy to wystarczy do usunięcia ciąży?

Tabletki poronne z apteki bądź z allegro.

Bardzo często spotykam oferty sprzedaży leków poronnych na różnych serwisach ogłoszeniowych bądź serwisach aukcyjnych (np. Allegro). Przeważnie są to leki z polskiej apteki.

Tabletki te są oferowane przeważnie za kilkukrotnie wyższą cenę niż można je dostać w aptece. Ale do rzeczy, czy jako kobieta potrzebująca jestem w stanie sama kupić takie tabletki?
Odpowiedź brzmi tak ale…

Po pierwsze ogólnie rzecz biorąc w Polsce nie ma strikte dedykowanych zestawów aborcyjnych. Lecz są leki, które zawierają substancję wchodzącą w skład takiego zestawu poronnego.
Ta substancja nazywa się Misoprostol (Mizoprostol). Jest składnikiem dwóch leków dostępnych w Polsce.

Arthrotec jako część zestawu poronnego (tabletki poronne)?

Jednym z tych leków jest Arthrotec – jest to lek dedykowany do leczenia stawów, lecz jak już wspomniałam zawiera w sobie substancję czynną Misoprostol, lecz jest to niejedyna substancja jaka się w tym leku znajduje.
Drugą substancją znajdującą się w Arthrotecku jest Diclofenak – silny lek przeciwbólowy. W związku z czym stosując ten lek w celu poronienia jesteś skazana na przyjęcie olbrzymiej ilości substancji przeciwbólowej. Zastosowanie takiej dużej ilości leku przeciwbólowego może doprowadzić do licznych powikłań. Więcej na temat zagrożeń płynących ze stosowania Diclofenaku przeczytasz tutaj: Zagrożenia Diklofenaku

Cytotec jako jeden z leków wchodzących w skład zestawu poronnego (tabletki wczesnoporonne)?

Drugim lekiem dostępnym w Polsce również na receptę i zawierającym Misoptostol jest Cytotec. O ile ten pierwszy lek zawierał w sobie również substancję przeciwbólową to Cytotec jej nie zawiera – jest to lek na wrzody żołądka. Ale pojawia się kolejny problem jego cena. O ile Arthro można dostać za około 70 zł to Cytotec już kosztuje znacznie więcej i jest to koszt około 300-500.

Po drugie do usunięcia ciąży w przeciwieństwie do dedykowanego zestawy poronnego potrzeba, aż 12 tabletek poronnych Arthrotec-u bądź Cytotec-u.

Po trzecie lek ten jest na receptę, oczywiście możesz ją zdobyć u lekarza, bądź poprosić osobę starszą o przepisanie takiej recepty. Ale to zazwyczaj żmudny proces i wielokrotnie może zakończyć się nie powodzeniem. Gdyż coraz więcej lekarzy stara się unikać przepisywania Arthrotecu bądź Cytotecu, ponieważ zdają sobie sprawę, iż znaczna część przepisanych leków może zasilić czarny rynek (podziemie aborcyjne).

Po czwarte najważniejsze. Cały ten żmudny proces prowadzi tylko i wyłącznie do uzyskania jednej substancji potrzebnej do prawidłowego zabiegu poronnego. Kompletny zestaw poronny składa się z 1 tabletki Mifepristone oraz 8 tabletek Misoprostolu. I tutaj zaczynają się schody. Oczywiście, możesz dokonać zabiegu aborcji farmakologicznej jedynie Misoprostolem lecz daje to skuteczność w granicach 75-80 procent.

Kupienie Mifepristone w Polsce jest praktycznie nie możliwe jeśli mówimy o legalnym źródle np. ogólnodostępne apteki.
Mifepristone ( drugi składnik wchodzący w skład tabletek wczesnoporonnych) jest dostępny tylko i wyłącznie na szpitalnych oddziałach ginekologicznych. Każdy lekarz stosując tą tabletkę poronną jest zobligowany do skrupulatnego odnotowania jej użycia. Innymi słowy jest to lek szczególnego zarachowania.

W związku z czym wszelkie ogłoszenia “Sprzedam oryginalne tabletki poronne z polskiej apteki – Mifepristone, Misoprostol” są tylko chwytami marketingowymi nieuczciwych handlarzy tego rodzaju środkami poronnymi. O ile mogą posiadać Misoprostol to już jak zauważysz na licznych zdjęcia tabletek poronnych. Tabletka Mifepritone wygląda dziwnie.

Co mam na myśli? A to że jest wycięta z blistra lub posiada podrobiony napis.
Jeśli takie coś zobaczysz jest to na 100% nieuczciwy sprzedawca. Który w cenie oryginalnego zestawy poronnego. Sprzedaje Ci sam Misoprostol (Arthrotec lub Cytotek) przez co jesteś w 100% przypadkach skazana jedynie na 80 procentową skuteczność zabiegu poronnego.

Jeśli chodzi o skuteczność tabletek wczesnoporonnych składających się tak jak już wcześniej wspomniałam z pełnego zestawu aborcyjnego wynosi ona 98%.

W związku z czym polecam Ci poszukać sprawdzonego sprzedawcy tabletek poronnych, który po pierwsze oferuje czysty Misoprostol oraz oryginalnie zapakowaną tabletkę Mifepristone. Przeważnie blister takiej tabletki jest sporo większy od samej tabletki posiada on nazwę producenta, datę ważności numer partii.

 

Udostępnij:

2 thoughts on “Zapewne słyszałaś, że tabletki poronne można kupić w aptece bądź na allegro, ale czy wiesz jak to zrobić i czy to wystarczy do usunięcia ciąży?

 1. tabletki wczesnoporonne ellaone
  15 marca 2018 at 08:29

  Jeśli posiadasz pytania na temat tabletek poronnych, aborcji
  farmakologicznej, jak usunąć bezpiecznie ciążę, czy oryginalnych komplet leków poronnych przejdź na nasze
  forum lub skorzystaj z formularza kontaktowego – postaramy się
  odpowiedzieć jak najszybciej.

  Tabletki wczesnoporonne powinny być kupowane tylko i wyłącznie z sprawdzonego źródła.
  W niektórych krajach Unii Europejskiej, w których aborcja farmakologiczna jest
  legalna kuracją, leki można nabyć bez problemu. W naszym
  kraju trzeba dotrzeć do sprawdzonego pośrednika, oferującego oryginalne środki poronne(sprzedam tabletki poronne), szczelnie zapakowane i w 100 procentach bezpieczne.
  Pigułki poronne zapewniają powodzenie w przerywaniu ciąży w 98% przypadków.

  Co zrobić, jeśli przydaży nam się „wpadka”
  i będziemy w niechcianej ciąży?
  W Polsce prawo nie daje kobietom możliwości wyboru. Jeżeli dojdzie do poczęcia, nie możemy liczyć na
  pomoc lekarza w przerwaniu ciąży i uzyskaniu tabletek
  poronnych do 9 tyg ciąży. Sporo kobiet zamierza działać na swoją rękę, praktykując przestarzałe metody
  na poronienie, zazwyczaj niebezpieczne dla ich
  zdrowia. Kobiety, które zachodzą w niechcianą ciążę są
  zrozpaczone i mogą zrobić wszystko, żeby się je
  pozbyć.

  Reply
 2. quest123
  28 stycznia 2019 at 19:29

  Witam, boimy się z dziewczyną o to, że może być ona w ciąży. Widziałem, że polecają państwo tabletki ze strony zestawporonny.pl
  Stąd moje pytanie – czy jest to wiarygodne źródło? Jesteśmy ciągle w szkole średniej dlatego bardzo ważne jest dla nas, aby ewentualna ciąża została usunięta… Proszę o szczerą i możliwie jak najszybszą odpowiedź
  Z góry dziękuję

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading