Misoprostol

tabletki poronne, misoprostol

Czym jest Misprostol?

Misoprostol jest pierwszym z dwóch skojarzeń kiedy mówimy tabletki poronne i aborcja farmakologiczna. Razem z Mifepristone są stosowane by wykonać aborcję. Wywołuje on skurcze macicy, pomagając w ten sposób usunąć zarodek z macicy.

Co powinnam wiedzieć zanim kupie tabletki poronne?

Przede wszystkim Misoprostol to lek, który ma za zadanie spełnić określoną funkcję w organizmie. Niesie to ze sobą również mniejsze lub większe skutki uboczne. Pamiętać też należy o przeciwwskazaniach do stosowania. Uwzględnij najpierw czy na pewno potrzebujesz dokonać aborcji. Miej pewność że jesteś w ciąży i dowiedz się w którym tygodniu. Najbezpieczniej i najskuteczniej zażywać tabletki poronne przed 9 tygodniem ciąży.

Kiedy nie powinnam zażywać Misoprostol?

Generalnie przeciwwskazania do użycia Misoprostol są podobne jak w przypadku Mifepristone, jednak dla pełnej świadomości kobiet które planują usunięcie ciąży warto nadmienić o tym jeszcze raz. Nie lekceważ tego i nie sięgaj po tabletki poronne w ciemno nie zważając na tak istotne rzeczy. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i powodzenie zabiegu w 100%. Spełnij określone poniżej warunki.

 • nie bierz misoprostolu bez obecności osób trzecich,
 • jesteś w 9 tygodniu ciąży lub więcej,
 • masz alergie na misoprostol,
 • ktoś zmusza Cię do usunięcia ciąży,
 • jesteś w ciąży pozamacicznej,
 • nie masz pewności czy jesteś w ciąży,
 • dostęp do szpitala lub pomocy medycznej w chwili zabiegu jest utrudniony,
 • cierpisz na choroby krzepliwości krwi.

Skutki uboczne

To sytuacje podczas których powinnaś uważnie się przyglądać swojemu organizmowi. Chodzi o twoje bezpieczeństwo oraz skuteczność poprzez prawidłowe wykonanie zabiegu. Nie bagatelizuj żadnych objawów które mogą wywołać u Ciebie nadmierny ból czy niepokój. Pozostań w komfortowym dostępie do pomocy medycznej oraz szpitala w razie potrzeby. Do skutków ubocznych stosowania misoprostol zaliczamy :

 • gorączkę,
 • fale gorąca,
 • mdłości,
 • wymioty,
 • biegunkę,
 • dreszcze.

Stosowanie

Będąc świadom przeciwwskazań i skutków ubocznych mogących towarzyszyć po wzięciu misoprostolu, opiszę teraz samo stosowanie tego leku. Po upływie 24 godzin od zażycia tabletki mifepristone możemy przejść do spożycia 4 tabletek misoprostolu które wkładamy pod język i trzymamy przez 30 minut do momentu rozpuszczenia się pigułek. Resztki możemy wypluć. Po upływie 3 godzin od pierwszej dawki weź kolejne 4 tabletki misoprostol pod język i trzymaj do momentu rozpuszczenia około 30 minut.

Czy tabletki poronne usunęły moją ciąże?

Przy przeprowadzeniu zabiegu do 9 tygodnia zgodnie z zaleceniami przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności możemy liczyć na 98% skuteczności. Po czym rozpoznam czy zabieg się powiódł? Jak zachować się po zabiegu? Zadaj bezpośrednio pytanie na stronie www.AborcjaPytania.pl . Znajdziesz tam wiele odpowiedzi na tematy aborcji, stosowania zestawu tabletki poronne i wiele innych.

 

Udostępnij:

4 thoughts on “Misoprostol

 1. Mifepristone stosowanie i przeciwwskazania - poronne.info
  11 lutego 2018 at 19:55

  […] popijając szklanką wody i odczekaj 24 h by móc przejść do drugiej części zabiegu z użyciem misoprostolu. Pełny opis przeprowadzenia zabiegu znajdziesz w artykule na temat tabletek […]

 2. Pigułki poronne - Oryginalny zestaw Misoprostol + Mifepristone !
  11 lutego 2018 at 21:50

  […] MUSI zawierać jedną tabletkę Mifepristone o stężeniu substancji 200 mcg oraz osiem tabletek Misoprostol‘u również o stężeniu 200 mcg. Pigułki poronne tworzą zestaw poronny tylko wtedy kiedy […]

 3. Aborcja farmakologiczna - bezpieczena, skuteczna i tania
  21 lutego 2018 at 00:37

  […] tabletki poronne składające się z dwóch substancji aktywnych tj : Mifepristone 200 mcg oraz Misoprostol 200 mcg. Należy wciąż pamiętać o tym, że jest to w naszym kraju nielegalne, co za tym idzie dostęp […]

 4. Majka
  23 kwietnia 2018 at 20:50

  Ciekawe informacje.

Leave a Comment

Loading