Mifepristone

tabletki poronne, mifepristone

Co to jest Mifepristone?

Mifepristone to lek przyjmowany razem z misoprostol w celu aborcji, często określany terminem : tabletki poronne. Przeciwdziała produkcji progesteronu dzięki czemu zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy co wspomaga proces dokonania aborcji. Przyjmowanie tego leku jest odpowiednikiem aborcji wykonywanej przy pomocy zabiegu ginekologicznego.

Skutki uboczne stosowania Mifepristone

Mifepristone może powodować niepożądane efekty. Istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre z nich mogą dotknąć także Ciebie, dlatego bądź na to przygotowana. Jeśli wystąpią, nie wykluczone że możesz potrzebować pomocy specjalisty.

Bezzwłocznie konsultuj się z lekarzem, jeśli zauważysz u siebie którykolwiek z groźnych niżej wymienionych objawów podczas stosowania mifepristone!

 • dyskomfort lub ból w klatce piersiowej,
 • chrypka, kaszel
 • wahania pulsu,
 • dreszcze, podwyższona temperatura ciała,
 • bóle pleców, stawów,
 • blada skóra,
 • duszność,
 • ataki bólów brzucha,
 • charakterystyczne krwawienie z pochwy.

Wyżej wymienione przykłady powikłań są mało groźne dla zdrowia i nie powinny zazwyczaj wymagać interwencji lekarskiej. Jednak jeżeli zauważysz że objawy się nasilają, nie lekceważ ich. Organizm kobiety podczas zażywania leku dostosowuje się do niego, stąd różne reakcje w postaci skutków ubocznych. Bywa tak, że ciało znosi lek gorzej niż ma to miejsce u większości kobiet. W takim wypadku spodziewać się można bólu o zmożonej intensywności a wtedy jest już potrzebna pomoc medyczna czy wizyta w szpitalu.

Przeciwwskazania do stosowania Mifepristone

Przeciwwskazania to sytuacje lub warunki które mogą utrudnić lub całkowicie wykluczyć tabletki poronne jako środek aborcji. Dobrze jeżeli jesteś w stanie odpowiedzieć sobie na wiele pytań dotyczących twojej obecnej sytuacji i stanu zdrowia. Pozwoli określić to, czy tabletki poronne i mifepristone są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Odstawiając na bok pytania dotyczące sprawy prywatne, moralne i skupiając się na aspektach medycznych oraz zdrowotnych określ czy tabletki poronne to dobre rozwiązanie.Nie zaleca się stosowania Mifepristone gdy :

 • posiadasz wkładkę domaciczną,
 • jesteś uczulona na substancje zawartą w leku,
 • ciąża jest poza maciczna,
 • nikt, poza Tobą nie wie że wykonujesz zabieg,
 • nie jesteś pewna czy jesteś w ciąży,
 • wykonujesz zabieg po 9 tygodniu ciąży,
 • spożywałaś alkohol lub inne używki.

Jeżeli nie jesteś pewna co do niektórych rzeczy, przed zastosowaniem skonsultuj się z lekarzem specjalistą który udzieli Ci odpowiedniej pomocy.

Stosowanie

Mifepriston zażyj popijając szklanką wody i odczekaj 24 h by móc przejść do drugiej części zabiegu z użyciem misoprostolu. Pełny opis przeprowadzenia zabiegu znajdziesz w artykule na temat tabletek poronnych.

Zależy mi na dyskrecji, gdzie dowiem się więcej?

Jeżeli szukasz pomocy w internecie, masz pytania dotyczące tego czy i jak brać tabletki poronne, jakie są odczucia towarzyszące podczas zabiegu i po nim a także wiele innych możesz zajrzeć na stronę AborcjaPytania.pl . Szybko i dyskretnie zadasz pytanie na które w nie długim czasie odpowie któryś z lekarzy specjalistów bądź kobiety które wykonywały zabieg.

 

 

Udostępnij:

4 thoughts on “Mifepristone

 1. Misoprostol -
  11 lutego 2018 at 20:25

  […] pierwszym z dwóch skojarzeń kiedy mówimy tabletki poronne i aborcja farmakologiczna. Razem z Mifepristone są stosowane by wykonać aborcję. Wywołuje on skurcze macicy, pomagając w ten sposób usunąć […]

  Reply
 2. Pigułki poronne - oryginalny zestaw -
  11 lutego 2018 at 21:46

  […] zestaw MUSI zawierać jedną tabletkę Mifepristone o stężeniu substancji 200 mcg oraz osiem tabletek Misoprostol‘u również o stężeniu 200 […]

  Reply
 3. Stosowanie Mifepristone i Misoprostol - Tabletki Poronne
  11 lutego 2018 at 23:15

  […] stosowanie wiąże się z koniecznością posiadania 1 tabletki Mifepristone 200 mcg oraz 8 tabletek Misoprostol’u 200 mcg. Jeśli już upewniłaś się co do oryginalności […]

  Reply
 4. Aborcja farmakologiczna - bezpieczena, skuteczna i tania
  21 lutego 2018 at 00:32

  […] mam na myśli oczywiście tabletki poronne składające się z dwóch substancji aktywnych tj : Mifepristone 200 mcg oraz Misoprostol 200 mcg. Należy wciąż pamiętać o tym, że jest to w naszym kraju nielegalne, […]

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading