Czarny protest, czarny piątek czyli aborcja w Polsce.

ustawa aborcyjna, czarny piątek, aborcja, zakaz aborcji, tabletki poronne, tabletki wczesnoporonne, pigułki poronne, tabletki aborcyjne, leki poronne

Aborcja a wolność

Czarny protest a więc aborcja to temat wielu kontrowersji w naszym kraju. Polska jest jednym z niewielu krajów w Europie w którym kobieta nie może decydować w pełni o swoim dziecku już od momentu poczęcia. Nie zliczone strajki, protesty oraz walka o swoje prawa są z pewnością oznaką niezadowolenia z tego faktu.

Prawa kobiet = prawo człowieka

Kobiety oraz zwolennicy aborcji opowiadają się za tym, że kobieta musi mieć prawo wyboru czy i kiedy urodzi dziecko. Bronimy swoich praw. Czarny protest to symbol naszej walki o prawa. W Polsce nie istnieje żaden kompromis w tym temacie. Zakaz aborcji nie obowiązuje jedynie w nielicznych wyjątkach. Co gorsza panuje przekonanie że to naturalne i normalne że aborcja jest zakazana. Niestety dla nas Polek, prawda jest bolesna. Jesteśmy wyjątkiem.

Jak wygląda rzeczywistość u nas i w Europie?

W Polsce, Irlandii oraz na Malcie dostęp do legalnej aborcji jest najtrudniejszy w europie. W Irlandii prawo pozwala na usunięcie ciąży jedynie w przypadku zagrożenia życia matki. Na Malcie aborcja jest całkowicie zakazana. Polska dopuszcza 3 sytuacje które kwalifikują się do legalnego usunięcia ciąży, są to : zagrożenie zdrowia lub życia ciężarnej kobiety, ciężkie lub nieuleczalne upośledzenie płodu oraz kiedy ciąża powstała w wyniku np. gwałtu.

Czarny protest to czas na zmiany?

Jako kobiety domagamy się, bez względu na opinie innych, zmian w niewątpliwie restrykcyjnym prawie. Chcemy decydować o swoim ciele, ciąży, dzieciach oraz przyszłości bez konieczności pisania usprawiedliwień, spowiedzi ze swoich decyzji. Należy spojrzeć prawdziwe w oczy. Politycy mogą zakazać ale nie zabronić. Tabletki poronne są dostępne w internecie, możemy wyjechać za granicę dokonać w klinice aborcyjnej usunięcia ciąży. Czy o to w tym chodzi żeby zdecydowane kobiety musiały wyjeżdżać za granicę lub ukrywać się kupując tabletki wczesnoporonne ? Walczymy o złagodzenie prawa względem nas i naszych decyzji podczas gdy politycy z uporem maniaka dążą do ich zaostrzenia. Walczymy o godne traktowanie nas i naszych decyzji. Akcja czarny protest to ogólnopolski pokaz ile kobiet zdaje sobie sprawę z tego, co nasze.

TAK

TAK dla legalnego przerywania ciąży, TAK dla antykoncepcji, TAK dla opieki lekarskiej oraz godnego porodu, TAK dla wolności wyboru, TAK dla prawa kobiet.

Udostępnij:

Leave a Comment

Loading